Ana Sayfa Haberler Yazılar Ziyaretçi Defteri Resim Galerisi Videolar İletişim
 
 » MENÜ
DERNEĞİMİZ
    Dernek Tüzüğü
    Dernek Yönetim Kurulu
    Dernek İstişare Kurulu
    İletişim Adreslerimiz
    Dernek Banka Hesabımız
    DERNEK ÜYELERİ
    Siteleri Görmek İçin Tıklayınız
    DERNEĞİMİZ

ZİYARETÇİ DEFTERİ
    Deftere Yaz
    Dernek Kurucular Kurulu
    Defter oku

TÜRK CUMHURİYETLERİ
    Azerbaycan
    Türkmenistan
    Kazakistan
    Kırgızistan
    Özbekistan
    K.K.T.C

AKRABA TOPLULUKLARI
    Tüm akraba Toplulukarı

PROJE BANKASI
    Projelerini Yollayınız

TAVSİYE SİTELER

 »ORTAK DİLE ÇARE
Ortak Dile Çare Başvurusu
 » TÜRK BÜYÜKLERİ
 » TÜRK DÜNYASI
'' KIRIM'IN İLHAKI ve Prof.Dr. Nevzat YAKÇINTAŞ'IN TEMASLARI'KONULU PANELDE RUSYANIN KIRIMI İLHAKI BİR KEZ DAHA KINANDI-Dünya Türkleri Akraba Toplulukları Hizmet Derneği
 » '' KIRIM'IN İLHAKI ve Prof.Dr. Nevzat YAKÇINTAŞ'IN TEMASLARI'KONULU PANELDE RUSYANIN KIRIMI İLHAKI BİR KEZ DAHA KINANDI
30/01/2015 Cuma günü  Kırım Türkleri yardımlaşma derneği İstanbul şubesinin düzenlediği panele ilgi çok yoğundu.Çok sayıda stk başkanı, gazeteci,bürokrat ,siyasi parti temsilcisi ve kırım Türkü soydaşların katıldığı Toplantıda salon hınca hınç doldu.
 
Panelde ilerlemiş tecrübesini soydaşlarımızla paylaşmaktan ve onların duyduğu endişeli bekleyiş ve çaresizliğe çözümler sunan Prof.Dr. Nevzat YALÇINTAŞ katılımcılardan oldukça yoğun ilgi gördü.
 
Dünyanın her bir köşesine yayılmış Tatar Türklerinin öz vatanı kırımda yaşamak için birlik ve dayanışma içinde olmaktan başka çarelerinin olmadığını söyleyen Yalçıntaş,problemlerin çözümü için müzakere yolunun Rusya Tarafından Kabul gördüğünü bunu Dünyaya ilan ettiklerini hatırlattı. müzakerelere başlanabilmesi için kırımdan sürgün edilerek giriş yasağı konulan kırımlı önderlere uygulanan bu yasağın kalkmasının şart olduğunu,Tüm kırımlılarında liderleri etrafında birlik olmalarının şart olduğunu ifade etti.
 
Panelde İlginç sorulara İlginç cevaplar;
 
‘’Kazan’da Yapılan referandumda Halkın çoğunluğunun  özerklik isteği ile sonuçlandırılmasına rağmen neden kazan Tatarlarına Rusya Tarafından Özerkliğin verilmediği sorusu maalesef yanıtsız kaldı.
 
‘’ Uluslararası Teşkilatlarda Türkiye cumhuriyeti milletvekili ünvanı ile Türk Milletini Temsil eden bazı milletvekillerinin neden Türk Milletinin Aleyhinde oy kullandıkları sorusuna Kesinlikle kanları bozuk diyerek cevap veren Yalçıntaş İzleyenlerden Büyük alkış aldı.
 
‘’Kırımda Hansarayda kılınan İlk namazda yaptığı imamlığıda Allahın Takdiri ilahisi olarak anlatırken salondaki herkes çok duygulandı.
 
Kırımdan gelerek istanbuldan kırıma dönemiyen bir Hanımefendinin sorduğu ikamet ihlali nedeni ile Türk makamlarca deport edilmek istenmesi sorusu nedense hiç anlaşılamadı..
 
Panel sonunda misafirlere çiğ börek ve ayran ikramı ile sohbete devam eden Prof.Dr. Nevzat YALÇINTAŞ Hocamıza Bizde Dünya Türkleri ve Akraba Toplulukları Hizmet derneği Yönetim Kurulu Olarak Tecrübelerini Paylaşarak Milletimize yaptığı hizmetlerden dolayı şükranlarımızı arzeder,kırımı ilhak eden Rusyayı bir kez daha kınıyor Müzakere yolu ile kırım Türklerinin anavatanlarında Tüm hakları ile yaşamaları yönünde tüm engellerin kalkmasını diliyoruz.

 

 


[ 31.1.2015 15:11:06 ]  ( Okunma : 699 )   ( Bu haberi yazdır)

  Facebookta paylaşmak için tıklayınız
 » DUYURULAR


Toplam 0 Duyuru var.
 » HİZMET PROJELERİ
Hami Aile Projesi Başvurusu
Uzak Hami Aile Projesi
 » DERNEK ÜYELİK FORMU

DERNEK ÜYELİĞİ
ÖN BAŞVURU FORMU


 » ANKET
Anket yaratılmamış..

- Katılım
( Sonuçlar )
 » SİTE İSTATİSTİKLERİ
 » SON EKLENEN YAZILAR
NOGAY TÜRKLERİ
ATATÜRK’DEN ARNAVUT HALKINA ÖNEMLİ MESAJLAR
DUNKU TALAT PASA KOMITESI'NIN TOPLANTISI...
TÜRK-İSLÂM ÜLKÜSÜNÜN MÜTEFEKKİRİ
Ermenistan`dakı azerbaycanlı konut meskenleri
 » RASTGELE RESİM

Mustafa Paşa (Sevilingrad) Köprüsü Bulgaristan