Ana Sayfa Haberler Yazılar Ziyaretçi Defteri Resim Galerisi Videolar İletişim
 
 » MENÜ
DERNEĞİMİZ
    Dernek Tüzüğü
    Dernek Yönetim Kurulu
    Dernek İstişare Kurulu
    İletişim Adreslerimiz
    Dernek Banka Hesabımız
    DERNEK ÜYELERİ
    Siteleri Görmek İçin Tıklayınız
    DERNEĞİMİZ

ZİYARETÇİ DEFTERİ
    Deftere Yaz
    Dernek Kurucular Kurulu
    Defter oku

TÜRK CUMHURİYETLERİ
    Azerbaycan
    Türkmenistan
    Kazakistan
    Kırgızistan
    Özbekistan
    K.K.T.C

AKRABA TOPLULUKLARI
    Tüm akraba Toplulukarı

PROJE BANKASI
    Projelerini Yollayınız

TAVSİYE SİTELER

 »ORTAK DİLE ÇARE
Ortak Dile Çare Başvurusu
 » TÜRK BÜYÜKLERİ
 » TÜRK DÜNYASI
VALİMİZDEN EDİRNEYE HÜZÜNLÜ VEDA..-Dünya Türkleri Akraba Toplulukları Hizmet Derneği
 » VALİMİZDEN EDİRNEYE HÜZÜNLÜ VEDA..

 VALİMİZDEN EDİRNEYE HÜZÜNLÜ VEDA..

Yaş haddinden dolayı emekliye ayrılan Edirne Valisi Dursun Ali Şahin’e Bulgaristan, Yunanistan’dan gelen soydaşlar, Edirneliler ve protokolün katılımı ile Valilik önünde veda töreni düzenlendi.  Vali Şahin, veda konuşmasında duygulanarak, “Bugün bu valinin nutku tutuldu adeta” dedi. 

        Edirne Valisi Dursun Ali Şahin için valilik bahçesinde düzenlenen veda törenine Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, AK Parti Edirne Milletvekili Rafet Sezen, kamu kurum müdürleri, siyasi ve sivil toplum örgütü temsilcilerinin yanı sıra Bulgaristan’dan gelen belediye başkanları ve Bulgaristanlı soydaşlar, Vali Şahin’in sınıf arkadaşları, dostları ve çok sayıda Edirneliler kendisini yalnız bırakmadı.

         Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, kendisi emeklilik döneminin yeni bir milat olacağına değinerek, “Her şeyde bir son vardır, işte o son şu andır.  Evet, bitti. Geldi ve bitti. 19 ay çabuk çabuk geçti ve bugün bu dakikaya ulaştı. Ama bu güzel şehir Edirne’den ayrılmak gerçekten zor, benim için zor olacak, gerçekten zor olacak. Bugün benim için bir milat. Bugün benim için bir başlangıç” şeklinde konuştu.

      Vali Dursun Ali Şahin, Edirne’de yaklaşık 2 bini aşkın kez konuşma yaptığını ancak bu kez veda konuşmasında gerçekten çok zorlandığını itiraf ederek, “Evet bugün veda günü. Vedalar hüzündür, vedalar sevinçtir. İşte o hüzün gün… Nereden başlayacağımı, ne konuşacağımı adeta bilemiyorum. Ben önceki konuşmacılar o kadar güzel cümlelerle ifade ettiler ki Dursun Ali Şahin’e ne kaldı. Giresun’da ilkokulda bir sınıfa girmiştim, dedim ‘Kızım vali ne iş yapar?’ durdu söyleyemedi bir şey. Diğerine sordum ‘Oğlum vali ne iş yapar?’, ‘hiç duraksamadan vali konuşur’ dedi. Bugün konuşur dedi ama bugün bu vali konuşamıyor nedense. Bugün bu valinin nutku tutuldu adeta. Evet sizin karşınızda, bu güzel hitapların karşısında nasıl konuşayım ki” dedi.

      19 ay görev süresi boyunca kente bazı değerler katmaya çalıştığını hatırlatan vali Şahin, defalarca kez ‘elveda’ diyerek, “Edirne’ye bir şeyler katmaya çalıştık. Ben ‘şunu yaptım, bunu yaptım’ demek bana biraz tuhaf geliyor. Ama o Mevlana’nın ifadesiyle, ‘Bir yerden göçmek ne güzel, bir yere konmak ne hoş. Bütün konuştuklarımız hep düne ait cancağızım. Artık bundan böyle yeni şeyler söylemek lazım. Evet artık emeklilikte yeni şeyler söylemeye devam edeceğiz. Sizlere elveda nasıl diyeyim ki ağzım varmıyor bu kelimeye ama demek zorundayım. Elveda Edirne, elveda Edirneliler, elveda Bulgaristan’dan buraya teşrif eden değerli soydaşlarımız, elveda olsun sizlere, elveda, elveda, elveda. Hakkınızı helal edin. Gelmek var, dönmek yok. Nasıl olur bilemiyorum. Sizlere Allah’a ısmarladık diyorum. Sağ olun, var oğlun diyorum” konuşmasını tamamladı.

        Öte yandan Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, valilik bahçesinde kendisi için düzenlenecek veda programı öncesi Cuma namazını kılmak için tarihi Selimiye Camii’ne geldi. Bir basın mensubunun ‘Son Cuma'nızı kılacaksınız vali sıfatıyla’ şeklindeki sorusuna Vali Şahin, “Ben ölüme gitmiyorum. Ben emekli oluyorum sadece. Son Cuma değil, ben buraya çok gelirim. İnşallah bundan sonra geleceğim. Şimdilik son Cuma ama bundan sonra çok daha geleceğime inanıyorum şahsen” şeklinde cevap verdi. Cuma namazı sonrası cemaatle de vedalaşan Vali Dursun Ali Şahin, veda töreni sonrası eşi Melahat Şahin ve ailesiyle kentten karayoluyla ayrıldı.

Bizde Dünya Türkleri ve Akraba Toplulukları Hizmet derneği Yönetimi olarak yönetim kurulu üyemiz ve derneğimizin hamisi Abimiz Dursun Ali ŞAHİN beye Devlete ve millete yaptığı eşsiz insani  hizmetlerden dolayı şükranlarımızı ve saygılarımızı arzediyoruz. O bizlerden biriydi..o birlikte çalıştığı insanların abisiydi…arkadaşıydı..emeklilik hayatında huzurlu sağlıklı hayırlı ömürler diliyoruz.

                                                                    Metin ÖZKAN

Dünya Türkleri ve Akraba Toplulukları Hizmet Derneği Başkanı

 


[ 25.12.2015 22:13:38 ]  ( Okunma : 1554 )   ( Bu haberi yazdır)

  Facebookta paylaşmak için tıklayınız
 » DUYURULAR


Toplam 0 Duyuru var.
 » HİZMET PROJELERİ
Hami Aile Projesi Başvurusu
Uzak Hami Aile Projesi
 » DERNEK ÜYELİK FORMU

DERNEK ÜYELİĞİ
ÖN BAŞVURU FORMU


 » ANKET
Anket yaratılmamış..

- Katılım
( Sonuçlar )
 » SİTE İSTATİSTİKLERİ
 » SON EKLENEN YAZILAR
NOGAY TÜRKLERİ
ATATÜRK’DEN ARNAVUT HALKINA ÖNEMLİ MESAJLAR
DUNKU TALAT PASA KOMITESI'NIN TOPLANTISI...
TÜRK-İSLÂM ÜLKÜSÜNÜN MÜTEFEKKİRİ
Ermenistan`dakı azerbaycanlı konut meskenleri
 » RASTGELE RESİM

21