TEŞEKKÜR


06/08/2011-15/08/2011 Tarihleri arasında Can Azerbaycanda Tekrar Bulunmak Kısmet oldu..Kıyaslamak gerekirse Her alanda pozitif bir değişim sözkonusu ..Azerbaycanı tanımak  çokta mümkün değil 1990lı yıllardaki tüm elbisesini değişmiş bambaşka bir Azerbaycan olmuş..Bu değişimde emeği geçenleri kutlamamak haksızlık olur diye düşünüyorum.

Ama vurgulamadan geçemiyeceğimiz bazı hususlarıda buradan atlamak Bizim gibi Azerbaycana aşık Hemde Azerbaycanlı gözlemcilere ters düşer kanaatindeyim..Rüşvet yada hörmet adına her ne derseniz deyin her kurumun tüm hücrelerine işlemiş…onsuz hayat dönmüyor.. öyleki özel sektör dahi bu sebeple muzdarip..Genç bir cumhuriyet olan Azerbaycanda bu hastalığın önlemi mutlaka tez alınmalıki çok genç ve bilgili bir gençliğe sahip Azerbaycanın geleceği parlak olsun…

 

 Kızımla birlikte Bu değişimin etkisi altında Azerbaycanda bizi yalnız bırakmıyarak gerçek bir misafirperverlik örneği sergilemekte hiçbir zahmetten kaçınmayan Mihriban Memmedova ,hanımve ailesine ,Rabıta Nazır Yardımcısı Sayın İlham MERDENOV’a ,Eski Milletvekili ve Azerbaycan üniversitesi Rektörü prof.dr. Selahattin Halilov a,İlimler Akedemisi Hocalarından Gönül Dostumuz Doç.Dr. Ebulfez Süleymanova,Eski milletvekili Ekrem Abdullayeve,ITV Genel müdür yardımcısı Cesaret Valehova,Tumib Başkanı Cengiz Bayramova,133 numaralı mektebin direktörü fuzuli beye,6 numaralı mektebin direktörü nadir beye,Türkiye Cumhuriyeti Bakü BüyükelçiliğiPlanlama müşaviri Ferruh Tığlıya,Gümrük müşaviri Ramazan Ulus a Bizim eski öğrencilerimizden Şimdi Azerbaycanda  Üniversitelerde Hocalık yapan Rakif ş. Ferecova,İntigam Beşirova,Kısaca adını sayamayacağım tüm gönül dostlarıma Kızımla Bana gösterdikleri misafirperverlikten dolayı ne kadar teşekkür etsem azdır..

Bu duygu ve düşünceler içinde Azerbaycanın geleceğinin Parlak olmasını Diliyor,Tüm Azerbaycan halkının Ramazan Bayramını tebrik ediyorum.

                                                                                            Metin ÖZKAN

                              Dünya Türkleri Ve Akraba Toplulukları Hizmet Derneği BaşkanıDünya Türkleri Akraba Toplulukları Hizmet Derneği