PROFESÖR TURAN YAZGAN TURAN ÖDÜLLÜ PROĞRAMLA ANILDI


 Profesör  Turan YAZGAN Ölümünün ikinci yılında Yeşerttiği Türklük tohumlarının Türk Dünyasının Her bir köşesinden gelerek İstanbul Ünüversitesi Fen-edebiyat fakültesi salonunda coşkulu bir proğramla anıldı.

Hayatını Türklük davasına adamış Hocamızın  mütevazi hayatı çizgi filmle sunuldu

Proğramda konuşmacılar  Profesör Turan YAZGAN Hocamızın Kurmuş olduğu vakıfla Dünya Türklüğünün Fikir Önderliğini yapmış;ister oğuz boylu ister Atilla soylu olsun,Dil birliği,fikir birliği iş birliği içinde  Türk milletinin Yaşadığı coğrafyada hak ettiği refah içerisinde yaşayabilmesi için Bir olmaları iri olmaları ve diri olmaları için din,mezhep boy farkı gözetmeden Türk Birliği için çalıştığını ve bu idealist ve mütevazi hayatında bunuda başardığı vurgulandı..

Hayatını Turan birliğine adayan Profesör Turan YAZGAN adına Düzenlenen ‘’ TURAN ÖDÜLÜ’’’nün ikincisi Macar Turan vakfı Başkanı Andras Zsolt Biro   Ya  Turan çalışmalarından dolayı verildi Hatırlanacağı gibi birincisi Kırım Türklerinin yılmaz lideri Mustafa cemil KIRIMOĞLU ‘na verilmişti.

Törende Çırpınırdı Karadeniz Türküsü  Azeri sanatçının seslendirmesi ile hep bir ağızdan coşkuyla söylenirken duygulu anlar yaşandı..Dünya Türkleri Akraba Toplulukları Hizmet Derneği