Dünya Türkleri Yönetimi Toplandı.


 Dünya Türkleri ve Akraba Toplulukları Yönetim Kurulu Üyeleri Başkan yardımcısı Arif İlke’nin   Ev sahipliğinde Yapılan   İstişare Toplantısında Türk Dünyası ve Türkiye cumhuriyetindeki son gelişmeler ve Dernek yönetiminin Bu hususta yapması gereken öncelikler ve ilkeler  Heyecanla Tartışıldı.

Derneğin Yönetiminde Yer alan Üyelerin Birbirinden değerli fikirlerinin  ilke ve eyleme dökülebilmesi için  Toplantıların sıklaştırılarak önceliklerin belirlenmesi kararlaştırıldı.

Öncelikli olarak Suriyedeki Terör ortamında emperyal gücün hedefi haline gelen soydaşlarımızın insani yardıma kavuşturulması konusunda Çalışmaların sürdürülmesi,Ayni ve nakdi destek olmak için Paydaş dernek ve vakıflarla işbirliğine giderek Hizmetin aciliyetle yerine getirilmesi kararlaştırıldı.

Derneğin Tüzük ve Görev alanının Türk Dünyası coğrafyasının ve Ülkemizin durumu göz önünde bulundurularak güncellenmesinin faydalı olacağı görüşü yönetimce benimsendi.

Toplantı neticesinde sorumluluk ve görev alıp en kısa zamanda yapılacak toplantıda karara bağlanması olası çalışmaları yapacak,projelendirecek arkadaşlara şükranlarımı arzeder,Toplantıya katılan değerli yöneticilerimize ve Ev sahibi Arif İlke Kardeşimize Teşekkür ederim.Dünya Türkleri Akraba Toplulukları Hizmet Derneği