Ana Sayfa Haberler Yazılar Ziyaretçi Defteri Resim Galerisi Videolar İletişim
 
 » MENÜ
DERNEĞİMİZ
    Dernek Tüzüğü
    Dernek Yönetim Kurulu
    Dernek İstişare Kurulu
    İletişim Adreslerimiz
    Dernek Banka Hesabımız
    DERNEK ÜYELERİ
    Siteleri Görmek İçin Tıklayınız
    DERNEĞİMİZ

ZİYARETÇİ DEFTERİ
    Deftere Yaz
    Dernek Kurucular Kurulu
    Defter oku

TÜRK CUMHURİYETLERİ
    Azerbaycan
    Türkmenistan
    Kazakistan
    Kırgızistan
    Özbekistan
    K.K.T.C

AKRABA TOPLULUKLARI
    Tüm akraba Toplulukarı

PROJE BANKASI
    Projelerini Yollayınız

TAVSİYE SİTELER

 »ORTAK DİLE ÇARE
Ortak Dile Çare Başvurusu
 » TÜRK BÜYÜKLERİ
 » TÜRK DÜNYASI
Dünya Türkleri Akraba Toplulukları Hizmet Derneği-YIKIL ÇİN, KAHROL ÇİN
 » GÜNCEL YAZILAR » YIKIL ÇİN, KAHROL ÇİN

     YIKIL ÇİN, KAHROL ÇİN 

     Değerli dostlar!

     Atalarımız yıllar önce ne söylemişlerse hepsi büyük bir tecrübe ve yaşanmış olayların tezahürü olarak bizlere ve gelecek nesillere ders alacak öğüt ve uyarılardır.

     İnsanlık tarihinde varlığı ve medeniyeti en eski, en büyük olan milletlerin başında Türk’ler gelmektedir. Bugünlerde gözlemlediğimiz gibi bu yüce milletin evlatları nasıl zulme uğrayan insanlık aleminden diğer milletlerin yardımına din, dil ve renk ayırmadan koşuyor. Zalimlere karşı çelikten bir kale oluyorlarsa, aynı soyun başlangıcı olan atalarımız da İslam öncesinden ve İslam’la birlikte bugüne kadar her zaman en ulvi değerlere inanmışlar, insanlık adına yaratanın rızasına muhalif olacak hiçbir eylem ve harekette bulunmamışlardır.

     Tam tersine gittikleri her ülke ve insanlarına medeniyet, üstün ahlak, beraber yaşama ülküsünü götürmüşlerdir. Kendilerine saldırılmadığı müddetçe kılıçlarını kınlarından çıkartıp keyfi olarak savaş yapmamışlardır. Savaş içinde ya da savaş dışında hiçbir zaman asker ya da sivil tebaaya karşı katliama, soykırıma varacak hiçbir eylemde bulunmamışlardır.

     Doğru söyleyen tarafsız olan hiçbir tarih kitabı ya da tarihçi bunun aksini iddia edemezler. Ancak iftira olarak bazı düşünce ve fikirlerini ortaya mesnetsiz olarak atan art niyetli ve Türk düşmanı olan tarihçi kisvesi altında bir takım zevatın insanlık alemini meşgul edecek boş beyan ve yazıları olsa da “Güneşin balçıkla sıvanmayacağını” herkes gibi bunlar da çok iyi bilmektedirler.

     Dünya’yı  ahtapotun kolları gibi sarıp sarmalayan sömürgeci ülkeler (kapitalist, komünist, faşist, vs…) rejimlerle yönetilen hatta geçmişleri krallık, çarlık, düklük, şahlık, hanlık, v.s.’lerle yönetilmiş olan bazı devletler isimlerini tekrarlamada yarar olmayan fakat hepimizin adımız gibi bildiğimiz Türk ve İslam düşmanı devletler tarih boyunca Türk’leri kendilerine karşı mazlumları korudukları için düşman ilan etmişler fırsat buldukları her durum ve ortamda sivil, yaşlı, kadın, çocuk ayırmadan soykırım boyutunda katletmişler, hatta ölüleri dahi işkenceye tabi tutmuşlardır.

     Yıllardır Rus topraklarında Avrupa’nın önemli bölgelerinde Asya’nın her yerinde özellikle Doğu Türkistan’da olduğu gibi Çin’in asırlardır uyguladığı soykırım saldırıları ön Asya ve Basra körfezi bölgelerinde daha doğrusu Türk’ün bulunduğu her yer ve mahalde dil, din ve renk ayrımı yapmayan tek ortak noktaları Türk düşmanlığı olan bu milletlerin zulüm ve katliamları asırlardır devam ede gelmektedir.

     Son olarak Çin devletinin resmi silahlı güçleriyle Doğu Türkistan’da bulunan Müslüman Uygur Türklerine uyguladıkları soykırımı devlet olarak yapmaktan çekinmeyen hatta tüm insanlık ve dünya devletlerine meydan okuyarak toplu olarak idam ve kurşuna dizme şekliyle kendilerini akıttıkları oluk oluk Türk kanının ve şehit ailelerinin ağıtlarıyla tatmin eden Çin devletini ve buna destek veren tüm devletleri en içten yaralı yüreğimle kınıyor seyirci kalan herkesi Allah’a (C.C.) havale ediyorum. Zira “Allah (C.C.) en büyük intikam sahibidir.” Atalarımızın da işaret ettiği gibi “Zalimin zulmü varsa, mazlumunda Allah’ı (C.C.) vardır.” Bunların hakkında inşallah Allah (C.C.) gelecek ve Uygurlar şehitlerinin kanları ve Müslüman Türk milletinin dualarıyla özgür olacaklardır.

     Yıkılması  asla akla gelmeyen çökmez denilen öyle medeniyetler yerle bir olmuşlar ki, bunlardan biride nüfusu isterse dünyanın yarısı olsun Çin denen zalimler ülkesinin yerle bir olmasını yüce Allah’tan (C.C.) en sevdiklerinin hatırına niyaz ediyorum. Nuh’un (as) kavmi, Lut’un (as) kavmi, Firavun’un kavmi, yakın çağımızda Sovyet Rusya’nın kendiliğinden çökerek enkazı altından özgür olan Türk devletlerinin teker teker birer güç olarak tarih sayfalarında yer almaları basit ve kendiliğinden bir olay değildir.

     Çin’in bunca acımasızlığına karşı ibadetlerinden törelerinden inançlarından vazgeçmeyip canlarından vazgeçen şehit Uygur Türkü kardeşlerimize yüce Allah’tan (C.C.) sabır, metanet, mağfiret ve rahmet diliyorum. Bu katliamı yapan ağzı salya saçan Çinlileri nefret ve şiddetle kınıyor bunlara karşı dur demeyen sesleri çıkmayan tüm dünya politikacılarını ve çanak tutan devletleri kınıyorum. Türk’e kefen biçenlerin sonları tarih boyunca görülmüştür ki hüsran olmuştur. 

           DUA 

     Kelime-i Şahadetin, Namazın hatırı  için,

     Tutulan Oruç’ların, Zekatlar hatırı  için,

     Yapılan Hac’ların, Kabe’nin hatırı için,

     Yıkıl Çin, kahrol Çin, dilerim Allah için. 

     Allah’a Meleklere, kitabına iman için,

     Resullere Ahrete, hayra şerre iman için,

     Tevhid’le tekbir’de, şahadet’le birlik için,

     Yıkıl  Çin, kahrol Çin, Şehit Uygurlar için. 

     Sen Uygur Türk’ü, Doğu Türkistan vatanın için,

     Şehit oldun sen, dalgalanan gök bayrak için,

     Uğrunda düğün oldu ölüm, kanla sulanan toprak için,

     Yıkıl  Çin, kahrol Çin, Uygurlar’a azad için. 

     Ahmet Selim ARSLAN


  Okunma : 1497